okno rolety

Rolety dzień noc

Rolety okienne

Rolety dzień – noc należą obecnie do najchętniej kupowanych. Doskonale łączą funkcjonalność z jakością i estetyką, a bogata oferta kolorystyczna produktów umożliwia perfekcyjne dopasowanie do każdego wnętrza i stylu.

I tu niejednokrotnie pojawia się problem: jak wybrać kolor rolet?

Zacznijmy od wyjaśnienia, że rolety mogą stanowić zarówno doskonałe uzupełnienie modnych delikatnych firan, jak i samodzielnie stworzyć nowoczesną ozdobę okna. W tym pierwszym przypadku lepiej nie sugerować się kolorem firan, bo przecież rolety mają nam posłużyć kilka lat, ale raczej stylem wnętrza i dominującymi w nim barwami.

Uniwersalne kolory rolet dzień – noc

Najbardziej zachowawcze dla rolet dzień – noc kolory to biel i jej kremowe oraz beżowe odcienie. Jasne, transparentne rolety będą pasować zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Nie należy obawiać się, że takie rolety będą się bardziej brudzić, gdyż czyszczenie zalecane przez producentów jest łatwe i nie wymaga zakupu specjalistycznych specyfików. Dodatkową zaletą jasnych rolet jest ich właściwość do optycznego powiększania pomieszczeń. Stanowią też idealne tło niemal dla każdego typu firan i zasłon. Właściciele domków jednorodzinnych powinni pamiętać, że rolety powinny się dobrze prezentować nie tylko w środku, ale też na zewnątrz, bo niezbyt elegancko będzie prezentowało się okno zasłonięte niebieską roletą na tle kremowej elewacji zewnętrznej domu.

Rolety dzień – noc kolor w nowoczesnych wnętrzach

Rolety dzień noc stanowią idealne uzupełnienie nowoczesnego stylu, który cechuje minimalizm w aranżacji wnętrz. Poprzez zastosowanie jednakowych rolet we wszystkich oknach mieszkania – uzyskamy harmonijne i spójne wnętrze. Kolorystykę rolet możemy dobrać do odcieni ścian, albo drzwi i podłóg, jeżeli decydujemy się zaakcentować w pomieszczeniach pojedyncze elementy, np. ciekawy dywanik, kolorowe fotele, designerską sofę lub wielobarwne obrazy. Mogą też stanowić kolorowy element we wnętrzach monochromatycznych, np. zastosowanie żółtych rolet w mieszkaniu utrzymanym w odcieniach chłodnej szarości i bieli.  Tylko w nowoczesnych wnętrzach „zagrają” rolety w ciemnych barwach, np. grafit.

blinds day night photo

Najważniejszą jednak zasadą wyboru koloru rolety powinny być upodobania osoby, która w danym pomieszczeniu będzie mieszkać. Czasami warto pozwolić dziecku, zwłaszcza, jeśli jest nastolatkiem, na samodzielną decyzję co do ulubionej barwy. W przypadku rolet dzień noc nie musimy się obawiać, że danego koloru nie uda nam się kupić lub zamówić.  Ograniczyć nas może jedynie nasza wyobraźnia.