jaka roleta

Plisy okienne mogą być alternatywą dla żaluzji i rolet

Rolety okienne

Nadejście wiosny skłania nas do odświeżenia mieszkania. Nie trzeba od razu malować ścian czy kłaść nowej tapety albo parkietu. Także drobna zmiana, np. w aranżacji ozdób i osłon okiennych, może przynieść zauważalne i satysfakcjonujące efekty.

Do zwykłych i niestandardowych okien

Nowy wystrój okien może przynieść oszałamiające efekty wizualne. Skorzysta na tym całe mieszkanie. Dzięki zmienionym aranżacjom wnętrze może na dłużej zatrzymać wiosenną energię i optymizm, które tak na co dzień każdy z nas potrzebuje.

Co w tym sezonie jest modne? Na pewno plisy, czyli żaluzje plisowane. Jeszcze kilka lat temu mało kto o nich słyszał. Dzisiaj stały się poważną konkurencją dla rolet tradycyjnych, rzymskich i żaluzji.

Plisy okienne to bardzo funkcjonalne przesłony. Można je ustawić tak jak tradycyjne żaluzje czy rolety, czyli na całej powierzchni lub w górnej części okna, lub na dole okna – jako zazdrostkę. Plisy można też przesuwać w układzie horyzontalnym (poziomo).

Zasłony tego typu łatwo się montuje i czyści. Wystarczy szczotka (jeśli występują zabrudzenia) i wilgotna gąbka czy ściereczka. W razie potrzeby można je wyprać w ręku. Bez obaw można je wykręcać celem wyciśnięcia wody. W przeciwieństwie do zwykłych rolet nie odbarwią się ani nie zmienią swojego kształtu.

Poza wygodą użytkowania i funkcjonalnością do największych zalet plis okiennych zalicza się ich walory dekoracyjne. Przesłony są dostępne w wielu kolorach i wzorach (z perforacjami, gładkie, drewnopodobne, kreszowane, wzorzyste). Materiał ma postać plastra miodu lub harmonijki. Różnokolorowe są również profile, na których mocuje się te zasłony.

Niektóre z używanych do produkcji plis tkanin mają właściwości antystatyczne. Inne pokrywane są specjalnymi powłokami odbijającymi promieniowanie słoneczne, dzięki czemu taka zasłona zapobiega zbytniemu nagrzewaniu się pomieszczenia.

Plisy to bardzo uniwersalne zasłony. Jednak w przeciwieństwie do standardowych elementów dekorujących okna idealnie nadają się do okien dachowych (wersja z prowadnicami) i tych o nienormowanych kształtach.

Plisy okienne przybierają bowiem nie tylko kwadratowe czy prostokątne kształty. W ofercie znajdują się też przesłony trójkątne, trapezowe, kołowe i z półkolami. Szczegóły można znaleźć pod adresem http://roletowo.pl/plisy-okienne/

To zapewne ucieszy właścicieli domów i ich lokatorów. W tych budynkach bardzo często można spotkać okrągłe okna w toaletach. Teraz już nie będzie problemu z ich zasłonięciem.

Oprócz pomieszczeń mieszkalnych mogą być montowane w biurach, ogrodach zimowych, świetlikach i plafonach – jako ozdoby okienne lub ścienne. Plisy można zawiesić na szklanych ściankach działowych czy wnękach. Steruje się je manualnie (poprzez sznurek, łańcuszek albo pociągnięciem ręki) lub pilotem – jak rolety zewnętrzne.