rolety na okno drewniane

Konserwacja okien z drewna

Polecane rozwiązania rolet

Okna drewniane wyglądają pięknie, są o wiele bardziej trwałe niż okna z plastiku, jednak pod warunkiem, że się je regularnie i prawidłowo konserwuje. Nie jest to zadanie takie trudne, jak może się na początku wydawać. Konserwowanie okna to proces, jakiemu należy jednak poświęcić wiele serca oraz uwagi.

Przede wszystkim ramy okien trzeba, podobnie jak przy ich renowacji, bardzo dokładnie oczyścić ze wszelkiego brudu. Najbardziej polecany jest do tego celu delikatny i dodatkowo jeszcze rozcieńczony w wodzie płyn do mycia naczyń, jaki przecież każda osoba posiada w domu. Zdecydowanie należy unikać płynów, jakie służą do mycia szyb, ponieważ zawarte w nich substancje są niestety w stanie uszkodzić lakier, jakim pokryte jest drewno.

Jeśli myje się szyby okienne powinno się dużą uwagę zwracać na to, by płyn nie prysnął na ramy, a jeśli już to się zdarzy, to natychmiast należy do miejsce wytrzeć. Zobacz: Rolety do okien drewnianych

Po umyciu okien, należy nanieść na nie specjalne mleczko

Mleczko jakie zdecydowanie wydłuży żywotność lakieru, którym pokryta jest rama okienna. Mleczko delikatnie nanosi się na suchą ramę, jednak jedynie wówczas, kiedy rama nie jest nagrzana, a na dworze nie świeci mocno słońce. Właśnie z tego powodu ta czynność powinna być wykonywana w czasie wiosny lub jesieni, ponieważ najbardziej optymalna temperatura dla konserwowania okien to od dziesięciu stopni Celsjusza do 25 stopni.

Kupując produkty do pielęgnacji drewna warto jest wcześniej zorientować się, na przykład na bazie opinii w sieci, jak są oceniane, ponieważ na rynku jest ich tak wiele, że idąc do sklepu, można mieć problem z wyborem tych najlepszych. Opinia pracownika sklepu nie zawsze jest fachowa i nie zawsze odzwierciedla prawdziwy stan rzeczy, ponieważ często polecane są po prostu produkty, jakie są najdroższe, podczas kiedy drogie wcale nie idzie w parze z tym co jest najwyższej jakości.